Czy problemy z tarczyca mogą prowadzić do depresji?

Witam serdecznie, czy problemy z tarczyca moga prowadzic do depresji, psychozy?Ostatnio mąż dużo schudl ok.20 kg, wypadaja mu wlosy, ma problemy z cera, skora glowy, bóle głowy, a ostatnio dostał psychozy, leczy sie u psychiatry, wczesniek mial zle wyniki poziom FT3 4,98, limfocyty 0,9. Ma podejrzenie schizofrenii, 35 lat. Pozdrawiam

Witam Panią Serdecznie,

Deficyty hormonalne tarczycy jak najbardziej mogą być przyczyną stanu prodepresyjnego/depresyjnego.

Odpowiednia terapia farmakologiczna/psychoterapia pomogą
w zminimalizowaniu symptomów, występujących u Pani Męża.

Serdeczności,
irena.mielnik.madej@gmail.com