Czy problemy z wypróżnianiem to skutek hormonów?

Od pewnego czasu zaczęłam czuć się coraz gorzej, częste wyproznianie się przez kilka dni potem spokój i tam w kółko, następnie ciągle bóle głowy bądź brzucha, wzdęcia, częste opryszczka, zdarzają się czyraki w misję u intymnym strupek w lewej dziurce nosa od miesiąca, bardzo często mi słabo. Biorę tabletki antykoncepcyjne Axia Conti i mam mocne skrzywienie kręgosłupa, nie wiem czy ma coś do tego lepiej napisać. Od jutra mam zamiar zrobić miesięczną przerwę w tabletkach, czy możliwe że to od hormonów? Badania robiłam jakoś 2 tygodnie przed dolegliwościami i krew wyszła dobrze.

Lek. Michał Lenard

Pani leki mogą mieć takie działanie uboczne. Jeżeli w czasie przerwy od ich zażywania objawy nie ustąpią, konieczna może być wizyta u lekarza rodzinnego, który zleci podstawowe badania i zdecyduje o dalszym postępowaniu. Pozdrawiam!