Czy problemy z zajściem w ciążę są dziedziczne?

Witam, Czy problemy z zajściem w ciążę są dziedziczne? Staram się z mężem o dziecko, a znajomi nastraszyli mnie mówiąc, że skoro moja mama musiała leczyć się żeby zajść w ciążę to jest duże prawdopodobieństwo, że ja też będę miała taki problem. O dziecko staramy się dopiero od 2 miesięcy więc krótko, ale czy dla pewności powinnam od razu udać się do lekarza na odpowiednie badania pod tym kątem? Dodam, że mam 23 lata, nie pale, nie pije, nie prowadzę stresującego trybu życia, mam regularny cykl.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Diagnostykę niepłodności powinno się rozpocząć po 12 miesiącach bezskutecznych starań. Póki co nie powinna mieć Pani powodu do niepokoju.