Czy problemy z zatokami mogły spowodować powiększenie węzłów chłonnych?

Witam Mam powiekszone wezly chłonne na szyi az 5 najwiekszy wielkosci fasolki reszta wielkosci ziarenka pieprzudlugo szukalismy przyczyny mialam badnia wszystko w normie onkolog uznal ze to nie sa wezly podejrzane onkologicznie ostatnio robilam tk głowy i wyszło ze mam infekcje przewlekla w zatokach jedyny objaw jej to byl zatkany nos i wydzielina w gardle czy to moze powodowac problemy z wezlami ?

badania na alergie proszę zrobić ige swoiste panel.wziewny i pokarmowy po 20 alergenów każdy morfologię i rozmaz
proszę wyslac pytanie i skany wszystkich wynikow oraz bardzo dokładny i obszerny opis tego co się dzieje na mój darmowy portal wirtualnej polski
www.forum.parenting.pl/zapytaj-pediatre
porozmawiamy o tym dłużej tam.jest specjalny oddzielny czat dla każdego pacjenta.