Czy problemy ze skórą powinny być leczone u specjalisty?

Witam, mam 21 lat mam duszności, a zarazem problemy ze skórą od jakiegoś czasu. Stałam się strasznie nerwowa odkąd jestem z chłopakiem w związku ( aczkolwiek nie wykluczam tez innych przczyn) i strasznie wszystko przeżywam do tego stopnia ,że na drugi dzień wyskakują mi na twarzy bolesne pryszcze i ciężko mi na sercu. Czy powinnam się udać do psychologa?

Witam proszę zacząć wizytę od konsultacji u lekarza medycyny estetycznej , bądź dermatologa. Skóra zostanie dokładnie obejrzana i zbadana, zostaną dobrane jak najodpowiedniejsze metody leczenia. Najskuteczniejszą metodą na blizny i trądzik jest zastosowanie peelingów medycznych w połączeniu z lekami do stosowania na skórę odpowiednio dobranymi do stanu skóry.
Można wykonać badania helicobacter pylori, badania na posiew bakteriologiczny oraz odwiedzić dobrego dermatologa, który dobierze terapię lekową doustną oraz preparaty do smarowania na skórę.

Jeśli odczuwa Pani potrzebę pomocy specjalisty z zakresu psychologii proszę również udać się na konsultację.