Czy problemy ze skupieniem uwagi są związane z depresją?

Witam , zaznaczę że byłem 3 razy u specjalisty , ale nie potrafiłem szczegółowo opisać moich objawów (krępowałem się , stresowałem ) . Przy siedzeniu cały czas ruszam nogą , jestem nerwowy, brak wiary w siebie , na co dzień jestem zamulony - bez werwy . Ciężko mi się skupić , często w umyślę wytwarzam alternatywną rzeczywistość(rzeczywistość gdzie wszystko mi się układa?) Żyje marzeniami , ale strach blokuje mnie przed ich realizacją . Nie wiem czy to depresja czy nerwica czy jeszcze coś innego . Nie wiem czy jest szansa to leczyć

Dzień Dobry Panu,

Zaprezentowane przez Pana symptomy wskazują na objawy nerwicowe/lękowe.

Proszę pozwolić sobie samemu pomóc.

Wskazana byłaby dla Pana ponowna/osobista konsultacja w Poradni Zdrowia Psychicznego (w ramach NFZ-tu, albo prywatnie) celem ponownej diagnostyki oraz podjęcia psychoterapii - najlepiej
w paradygmacie poznawczo-behawioralnym, która jest
efektywną terapią w leczeniu zaburzeń nerwicowych/lękowych
- do czego Pana zachęcam (same objawy nie miną).

Serdeczności i tylko satysfakcjonującego samopoczucia Panu życzę,

irena.mielnik.madej@gmail.com tel. 502 749 605