Czy problemy ze wzwodem mogą być spowodowane przez masturbację?

Ostatnio mam problem z niepełnym wzwodem w łóżku ze swoją dziewczynę. Mam 21 lat, nie mam żadnych problemów zdrowotnych, a w dodatku przy masturbacji ten problem się nie pojawia. Czy właśnie przez masturbacje mam teraz takie problemy? Ponieważ moja dziewczyna jest naprawdę atrakcyjna, ale za nic nie mogę dać z siebie wszystkiego. Jeśli to przez masturbacje to ile może potrwać powrót do dawnej formy ? Proszę o pomoc

Dzień dobry!

Na podstawie skąpych informacji i bez osobistego kontaktu nie jest możliwe odgadnąć, czy rzeczywiście nawyki masturbacyjne mają dominujące znaczenie. Przyczyn może być wiele. Konieczna jest dłuższa osobista rozmowa i większa ilość informacji.

Pozdrawiam!