Czy promieniowanie podczas RTG zębów jest bezpieczne?

Witam, Miałem robione zdjęcie panoramiczne zębów następnie zdjęcie punktowe jednego zęba, wszystko podczas jednej wizyty. Moje pytanie brzmi czy taka dawka promieniowania jest bezpieczna? Dodam że zdjęcia były wykonane nowoczesnym sprzętem w technologi cyfrowej.

Lek. Paweł Szadkowski

Taka dawka promieniowania jest jak najbardziej bezpieczna. Mówi się czasem, że długi lot samolotem wystawia człowieka na większe promieniowanie niż pantomogram wykonany przy użyciu nowoczesnego aparatu.