Czy Prospan ma wpływ na antykoncpecję?

Witam. Lekarz zapisał mi Prospan na kaszel 15 ml po 3xdziennie. W ulotce napisane jest, że maxymalna dawka to 7,5 ml. Wieczorem i przez następny dzień wzięłam dawki tak jak zalecił lekarz. Czy lekarz nie przesadził z dawką i czy ma to wplyw na obniżoną skuteczność tabletek antykoncepcyjnych?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ponowna wizyta u lekarza i określenie czy na pewno był To ten syrop o który chodziło lekarzowi a co
Do tabletek to zależy jakich ale sadze ze jest możliwość osłabienia skuteczności antykoncepcji