Czy prostownica powoduje wypadanie włosów?

Od 3 tygodni po każdym czesaniu wypada mi bardzo dużo włosów. Czy wypadanie włosów może być spowodowane codziennym używaniem prostownicy?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie,
Działanie prostownicy jest oparte na używaniu wysokiej temperatury do prostowania włosów. Częste i długotrwałe działanie wysoką temperaturą na włosy wysusza je. Włosy stają się słabsze, mają tendencję do łamliwości. Z czasem zaczynają również wypadać. Intensywność tych procesów zależy od częstości używania prostownicy oraz indywidualnej tolerancji włosów na szkodliwe czynniki.
Jeśli zaprzestanie używania prostownicy nie przyniesie efektów, warto skonsultować się ze specjalistą dermatologiem.

Przyczyn wypadania włosów może być sporo - zaczynając od stresu, a na zaburzeniach hormonalnych kończąc. Na podstawie przekazanych przez Panią informacji trudno jest stwierdzić, czy gorąca temperatura prostownicy ma znaczący wpływ na Pani włosy - wszyscy tracimy dziennie ponad 100 włosów i jest to zjawisko normalne. Jeśli w Pani przypadku wypadanie włosów jest spore, polecam wizytę u lekarza, który najpierw przeprowadzi z Panią wywiad i zleci wykonanie badań z krwi, a następnie znajdzie przyczynę tego zaburzenia organizmu i wdroży skuteczne leczenie.