Czy protezy zawierające metal są przeszkodą do wykonania rezonansu magnetycznego?

Witam. Mam pytanie - czy korony zębowe zawierające pod porcelanową nakładką metal albo protezy szkieletowe z metalem są przeszkodą do wykonania rezonansu magnetycznego szyjnego lub lędźwiowego odcinka kręgosłupa? Pozdrawiam, Internautka
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

Stałe protezy, korony zębowe nie są przeciwskazaniem do wykonania badania MR kręgosłupa zarównio w odcinku szyjnym jak i lędźwiowo-krzyżowym.