Czy prowadzenie dialogu z wymyśloną osobą oznacza schizofrenię?

Witam mam na imię Kasia mam 42 lata. Jestem samotna matką. Zawsze miałam opiekę i tak mi się wydaje miłość rodzicielską. Piszę tak ponieważ mam dość duży problem. Od najmłodszych lat kiwam się i wyobrażam sobie inne życie. Mówię do siebie , najczęściej prowadzę dialog z kimś , jest to mężczyzna, bo chyba z braku w życiu realnym partnera, właśnie o tym ciągle marzę. Czasem zapominam że jestem w pracy i prowadzę z kimś dialog. Proszę o odpowiedź czy to nie schizofremia?

Dzień Dobry Pani,

Trudno jest jednoznacznie odpowiedzieć na Pani pytanie.

Z Pani opisu domniemam, że uczucie samotności i Pani ogromna tęsknota za bliskim dla Pani Partnerem może być przyczyną niepokojących Panią dialogów.

Zachęcam Panią do kontaktu i rozmowy z psychologiem i lekarzem, celem przyglądniecia się Pani symptomom.

Życzę Pani partnerskiej relacji,
Irena Mielnik-Madej