Czy prywatna wizyta u psychologa zostaje gdzieś w papierach?

Witam, czy prywatna wizyta u psychologa zostaje gdzieś w papierach? Czy to może wyjść przy jakiś badaniach np do pracy itp? Mam pewien problem i poradzili mi rozmowę z psychologiem- nie jest to jakiś duży problem, a nie chciałbym przez błachostkę mieć problem z papierami i np. problem przy zmianie pracy.

Witam Pana,
nie ma obowiązku informacji pracodawcy o swoim zdrowiu, jest ochrona danych osobowych, osoba prowadząca badania lub leczenie pacjenta bez jego zgody nie może informować o stanie zdrowia nawet członków rodziny.
Pozdrawiam serdecznie

Zostaje tylko u psychologa w gabinecie, który jest zobowiązany zachować tajemnicę.
Podstawową regulację dotyczącą tajemnicy zawodowej znaleźć można w ustawie z dn. 8.06.2001r. o zawodzie psychologa

Art. 14 : Psycholog ma obowiązek zachowania w tajemnicy informacji związanych z klientem, uzyskanych w związku z wykonywaniem zawodu

1. Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej nie może być ograniczony w czasie

2. Tajemnica nie obowiązuje w przypadku, gdy poważnie jest zagrożone zdrowie, życie klienta lub innych osób lub tak stanowią ustawy

Zatem muszą być spełnione dwie przesłanki łącznie, aby można było odmówić podania informacji zasłaniając się tajemnicą zawodową: informacja musi być związana z klientem i musi być uzyskana w związku z wykonywaniem zawodu

Obowiązek zachowania tajemnicy zawodowej trwa również po śmierci klienta i dotyczy również zgromadzonej dokumentacji.
Ustawowe podstawy do uchylenia tajemnicy zawodowej: ustawa o przeciwdziałaniu przemocy w rodzinie

Art. 12. 1. Osoby, które w związku z wykonywaniem swoich obowiązków służbowych lub zawodowych powzięły podejrzenie o popełnieniu przestępstwa z użyciem przemocy w rodzinie, niezwłocznie zawiadamiają o tym Policję lub prokuratora.

2. Osoby będące świadkami użycia przemocy w rodzinie powinny zawiadomić o tym Policję, prokuratora lub inny podmiot działający na rzecz przeciwdziałania przemocy w rodzinie.

Zwolnienie z tajemnicy zawodowej przez sąd– procedura karna (sprawy o znęcanie, gwałt)

art.180§1kpk: osoby zobowiązane do zachowania tajemnicy służbowej lub tajemnicy związanej z wykonywaniem zawodu lub funkcji mogą odmówić zeznań co do okoliczności, na które rozciąga się ten obowiązek, chyba, że sąd lub prokurator zwolni te osoby od obowiązku zachowania tajemnicy

§2 osoby obowiązane do zachowania tajemnicy zawodowej (…)mogą być przesłuchiwane co do faktów objętych tą tajemnicą tylko wtedy, gdy jest to niezbędne dla dobra wymiaru sprawiedliwości, a okoliczności nie mogą być ustalone na podstawie innego dowodu.