Czy przebyta choroba, może wpłynąć na przesunięcie się dnia spodziewanej misiaczki?

Witam. Czy przebyta choroba, może wpłynąć na przesunięcie się dnia spodziewanej misiaczki? Kiedyś miałam bardzo regularne cykle 28 dniowe, ostatnio są to cykle 25-28 dniowe. 11.02 miałam pierwszy dzień misiaczki ( krwawienie zawsze trwa 5 dni, 2 pierwsze dni intensywne, kolejne 3 dni słabe). 16.02-25.02 byłam chora na grypę. 02.03 (dzień niepłodny) odbyłam stosunek z partnerem ( zabezpieczyliśmy się rezerwatywą) . 27-28 dzień cyklu przypada na 10-11.03 a ja nie mam żadnych objawów przed okresowych i to mnie bardzo niepokoi. Czy możliwe jest aby doszło do zapłodnienia ? Czy możliwe jest , że w wyniku przebytej choroby mój cykl się wydłuży, przesuną się dzień przypadający na owulację i w konsekwencji złych obliczeń do stosunku doszło w dzień płodny ?Jeśli zrobię test ciążowy 12.03 będzie wiarygodny?

Lek. Paweł Szadkowski

Mogło się tak zdarzyć, że cykl się wydłużył i 2.03 okazał się być dniem płodnym. Test powinien być już wiarygodny tego dnia.