Czy przebywanie w świeżo pomalowanym pomieszczeniu może być szkodliwe dla kobiety w ciąży?

Witam, zaplanowaliśmy z mężem remont pokoju, a okazało się że jestem w ciąży, chciałam zapytać czy malowanie ścian czy przebywanie w takim pomieszczeniu w początkowym okresie ciąży może być szkodliwe? słyszałam różne opinie, a nie chciałabym narażać dziecka. Dziękuję za odpowiedź.Pozdrawiam

Lek. Paweł Szadkowski

Sugeruję zwracać szczególną uwagę na rodzaj farby, który państwo wybierają i stosować się do zaleceń producenta. Jeśli nie są to farby wodne to zalecałbym raczej przeczekanie malowania w innym miejscu.