Czy przechodziłam różyczkę w ciąży?

Witam.jestem w 19 tygodniu ciazy i mam problem.w kwietniu robilam badanie rubella IgG wynik 421,1 IU/m.jednak ginekolog nie zlecil mi wykonania badania Rubella IgM.W maju wykonalam ponownie badanie i rubella IgG 389,7 a IgM dodatni.w czerwcu wynik praktycznie ten sam rubella IgG 398,4 a IgM wciaz dodatni.Na poczatku lipca kolejne badanie tym razem w innym laboratorium moj wynik rubella IgG 105 a IgM dodatni 2,28.Czekam na awidnosc przeciwcial.Czy to oznacza ze napewno przechodzilam rozyczke w czasieciazy

Lek. Tomasz Budlewski

Przy IgM dodatnim sadze ze nalezy założyć iż to świeże zakażenie