Czy przeciwciała IgG ospy wietrznej mogą być dodatnie we wczesnej fazie?

Czy przeciwciała IgG ospy wietrznej mogą być dodatnie we wczesnej fazie (nie dającej jeszcze objawów zewnętrznych) choroby? Jestem w 21 tygodniu ciąży a mąż ma półpaśca. Czy dodatnie IgG gwarantują przebycie choroby czy też mogą rosnąć przy wczesnym zarażeniu?

Lek. Paweł Szadkowski

Przeciwciała IgG pojawiają się najwcześniej 3–4 tygodnie po zakażeniu i utrzymują latami, zazwyczaj do końca życia. Gdyby przechodziła Pani świeża zakażenie, dodatnie również byłyby przeciwciała IgM.