Czy przed badaniem trzeba zachować wstrzemięźliwość seksualną?

Witam, jestem umówiona na badanie kolposkopowe z wycinkami( mam cin 3) . Proszę mi powiedzieć czy przed badaniem trzeba zachować wstrzemięźliwość sexualna? Jeśli tak to przez ile dni? Lekarz powiedział że nie. Czytając informacje w internecie często piszą że trzeba dwa dni przed badaniem nie uprawiać sexu. Więc teraz już nie wiem sama.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Jeżeli Pani lekarz będzie wykonywał zabieg, to najlepiej będzie jeśli zastosuje się Pani do jego zaleceń.