Czy przed lipoliftingiem konieczne jest szczepienie przeciwko WZW B?

Witam, za dwa tygodnie mam zabieg lipofiling (wypełnianie cieni pod oczami własnym tłuszczem). Tłuszcz będzie pobierany z brzucha, znieczulenie miejscowe. Czy konieczne jest szczepienie przeciw żółtaczce wzw b? Pytam ponieważ nie dostałam żadnej informacji od lekarza, który będzie przeprowadzał ten zabieg.

Szczepienie p-WZW B zabezpiecza przede wszystkim pacjenta przed kontaktem z wirusem zapalenia wątroby typ B w wielu sytuacjach ( wizyty u ginekologa, dentysty, manikiurzystki, fryzjera, chirurga itd)
Jeżeli nie była Pani szczepiona lepiej proszę się zaszczepić, jeżeli miała Pani szczepienie proponuję sprawdzić poziom przeciwciał przeciw WZW typ B. Wynik badania pozwoli ocenić odporność Pani organizmu na ewentualny kontakt z wirusem,
Pozdrawiam
Katarzyna Mudel