Czy przed plastyką uszu należy zaszczepić się przeciwko żółtaczce

Witam, w najbliższym czasie planuję wykonać korektę uszu i w związku z tym mam pytanie dotyczące tego, jak się do niej przygotować? Słyszałam, że potrzebna jest szczepionka na żółtaczkę jednak jestem po leczeniu na nowotwór i nie mogę przyjmować żadnych szczepień. Czy w związku z tym zabieg będzie niemożliwy?

Lek. Tomasz Budlewski

Jaki nowotwór? W jakim wieku? Jakie leczenie? Zabieg oczywiście będzie możliwy ale warto się skonsultować z lekarzem chirurgoem wykonujący zabieg

Szanowna Pani,
szczepienie przeciw WZW jest niezbędnym wymogiem.
jeśli byłaby Pani zainteresowana innymi wymaganiami proszę o kontakt mailowy kontakt@drjaworowski.pl
dr Janusz Jaworowski
specjalista chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej
specjalista chirurgii ogólnej