Czy przed rozpoczęciem kuracji Axotretem w dawce typu 1/4 trzeba zrobić badania czy nie jest to konieczne?

Dzień dobry. Czy przed rozpoczęciem kuracji axotretem w dawce typu 1/4 trzeba zrobić badania czy nie jest to konieczne? Lekarz prowadzący polecił mi tylko wykonanie dobrowolnie badań hormonalnych. Czy taka dawka nie może wpłynąć negatywnie na zdrowie stąd brak przymusu przez lekarza wykonania innych badań?

Lek. Michał Lenard

Nie ma potrzeby wykonywania badań przed rozpoczęciem takiego leczenia. Pozdrawiam!