Czy przed wykonaniem badania TSH należy odstawić na jakiś czas lek na serce?

Dzień dobry. Czy przed wykonaniem badania TSH należy odstawić na jakiś czas lek na serce? Czy ten lek na wpływ na wynik badania? Przyjmuję Sobycor. Pozdrawiam, Szymon.

Dzień dobry,

Przed oznaczeniem TSH nie ma potrzeby odstawiania leku, który Pan przyjmuje. Jeśli przyjmuje Pan dodatkowo hormony tarczycy, to należy je przyjąć po pobraniu krwi na oznaczenie TSH, gdyż mogą wpłynąć na wynik badania.

Pozdrawiam serdecznie.

Marek Derkacz