Czy przed wykonaniem rezonansu kręgosłupa należy wyjąć protezę zębową?

Mam skierowanie na rezonans kręgosłupa szyjnego i lędźwiowo-krzyżowego. Słyszałam, że lekarz może usunąć na czas badania protezę zębową. Czy jest to konieczne? Temat dość krępujący... Dziękuję za odpowiedź.
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie!

Przed  rozpoczęciem badania  MRI rzeczywiście zaleca się pacjentom zdjęcie wszystkich ruchomych protez dentystycznych. Protezy takie zazwyczaj zawierają elementy metalowe, które w polu magnetycznym mogą powodować pogorszenie jakości obrazu.