Czy przed zabiegiem na przepuklinę pępkową należy ograniczyć pracę fizyczną?

Dzień dobry. Mam pytanie odnośnie przepukliny pępkowej. Czekam na zabieg mam go mieć w czerwcu, odczuwam lekki ból przy pracy fizycznej, z pępka sączyła się wydzielina, teraz się nie sączy czy trzeba wcześniej zrobić zabieg? Czy do zabiegu mogę normalnie funkcjonować?, czy raczej ograniczyć pracę fizyczną? Dziękuję za odpowiedź.

- zabieg można wykonać w trybie planowym i nie ma potrzeby jego przyspieszania
Czy do zabiegu mogę normalnie funkcjonować?
- oczywiście
czy raczej ograniczyć pracę fizyczną?
- nie ma takowej potrzeby