Czy przedłużający się poród oznacza, że do zapłodnienia doszło później niż wyliczył lekarz?

Witam. OM 8 sierpień 2013. We wrześniu krwawienie nie wystąpilo. Pierwsze usg 4 listopad 2013 crl 20mm, ga 8w4d i Edd 12 czerwiec 2014. Obecnie przebywam w szpitalu czekajac na indukcje gdyż jest po terminie porodu. Czy ma to związek z datą zapłodnienia? Ostatnio lekarz wyliczyl mi ze bylo to ok 20 września. Czy przedluzajacy sie poród oznacza ze do zapłodnienia doszlo później? Czy to normalne że dziecku sie nie spieszy na swiat? Zaczynam sie martwic.

Witam serdecznie. Nie ma powodów do obaw. Czasami się tak zdarza. Warto podkreślić, że fizjologiczna ciąża może trwać od 38 do 41 tygodni, więc jest tu pewna tolerancja.