Czy przedwczesny wytrysk może być spowodowany częstą masturbacją?

Witam mam poważny problem który mnie niszczy psychicznie (przedwczesny wytrysk ) pierwszy stosunek miałem dwa lata temu i przed stosunkiem ułożyłem sobie ręką jakieś 40min przed , gdy doszło do stosunku to trwał jakieś 20min później miałem miesiąc przerwy i przy drugim stosunku wytrzymałem jakieś 3 sekundy , później rok przerwy i 3 stosunek trwał 10sekund i teraz konkretne pytania czy minie takie szybkie strzelanie ? Czy to może być wina masturbacji przy porno ? Przy której szybko dochodzę . I czy bardzo mocno napięte wędzidełko przy ściąganiu napletka może przyczyniać się do problemu braku kontroli?

Proszę pomyśleć o tym tak jak o zaspokojeniu głodu, który trwa trzy dni, albo o potrzebie snu po dwóch dobach "na nogach"... Z seksem jest podobnie. Jeśli czeka Pan na stosunek rok, to proszę nie liczyć na to, że będzie to długi stosunek.
Oczywiście zastąpienie seksu masturbacją przy pornografii nie pomoże. Duża dostępność pornografii i częste korzystanie z niej do zaspokojenia potrzeb seksualnych może przerodzić się w uzależnienie. Zdarza się także, że zaspakajanie potrzeb seksualnych w ten sposób (łatwy!) pozbawia mężczyznę chęci do poszukiwania partnerki seksualnej. A kiedy już partnerka się znajdzie, to wysokie oczekiwania i stres wszystko psują. Pojawia się szybki wytrysk, mężczyzna czuje się źle (bo wymagał od siebie więcej) i wraca do pornografii (ponieważ to proste i przyjemne). Koło się zamyka, a życie seksualne zamiera. Proszę to przemyśleć.
Pozdrawiam i życzę dużo pomyślności.
seksuolog@grabowski.gr