Czy przejdę badania u lekarza medycyny pracy?

Dzień Dobry od dziecka nie słyszę na prawe ucho słuch w lewym jest w normie obecnie pracuję jako kierowca kategorii B, a chciałbym podwyższyć kwalifikacje i zrobić prawo jazdy zawodowe kat. C Czy w tej sytuacji przejdę badania u lekarza medycyny pracy? Słyszałem, że od 2018 roku przepisy pozwalają na pracę osób głuchoniemych, ale nigdzie nie znalazłem potwierdzenia tej informacji.

Głucho niemy nie może być zawodowym kierowcą. Ale Pan po odzyskaniu wydolności społecznej słuchu ucha lewego przy pomocy aparatu słuchowego lub wszczepieniu implantu i odzyskaniu słuchu tego ucha może pracować jako kierowca i podwyższać kwalifikacje..