Czy przepisany lek można zażywać przy zaniku kory mózgowej?

Mężczyzna lat 28 Mam pytanie do neurologa i do psychiatry miałem robiony rezonans magnetyczny głowy w styczniu i wyszło mi niewielki zanik korowy obu półkul mózgu i dostałem skierowanie do szpitala i termin mam na 17 lipiec do szpitala w Krakowie na botaniczną moje objawy to bóle głowy,zawroty głowy,szumy uszne problemy z pamięcią i koncentracją,problemy oczne,słabość,senność,spowolnienie,często widzę ciemność przed oczami,nie jestem w stanie normalnie pracować i funkcjonować,brak apetytu,czuje jakby miał wyprany mózg,i moje pytanie jest takie czego się mogę spodziewać w szpitalu takim neurologicznym jakie badania zostaną mi wykonane chodzi mi o badania laboratoryjne takie jak TSH czy obrazowe takie jak eeg czy będę miał te badania i jakie jeszcze ewentualnie inne i czy ten zanik korowy jest spowodowany jakąś przyczyną np chorobą przebytą lekami ale nie zażywałem zbyt dużo tylko przy przeziębieniu dodam że nie pije i nie pale jak to się leczy czy to się może samo cofnąć czy są na to jakieś leki jeśli tak to jakie proszę mi podać nazwę aby mógł zasugerować psychiatrze u którego się leczę od paru dni i stwierdził mi depresje czy to możliwe że depresja lub jakaś inna chorobą psychiczną spowodowała zanik korowy lekarz przepisał mi venlectine 75 mg raz dziennie po śniadaniu czy ten lek jest dobry na korę mózgową czy mi bardziej nie zaszkodzi i czy mogę go zażywać przy zaniku kory mózgowej czy też lekarzowi zasugerować inny lek ale jaki proszę o pomoc wszystkiego już próbowałem i cały czas próbuje i bez efektu teraz wenlaflaksyne zażywam za każdą odpowiedź z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam i życzę miłego dnia Daniel.

Trudno mi powiedzieć, co będzie wykonane w szpitalu, jakie badania. Lekarz musi z Panem zebrać obszerny wywiad, zobaczyć Pana dotychczasową dokumentację i dopiero wówczas zleci badania. MRI może być wykonany ponownie, celem oceny postępu zaniku. Dodatkowo ew. badanie naczyń mózgu, [podstawowe bad. lab. z krwi. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.