Czy przepuklina rozworu przełykowego przepony może być przyczyną problemów z tchem?

Czy przepuklina rozworu przelykowego przepony moze byc przyczyna tego ,ze czasami kiedy poloze sie po prostu brakuje mi tchu( tak jakby brakowalo mi powietrza).Serce mam przebadane i wszystko ok.

Może być powodem takich problemów, ale zazwyczaj wtedy, gdy przepuklina rozworu przełykowego jest bardzo dużych rozmiarów (duża cześć żołądka przemieszcza się do śródpiersia). Można to dokładnie określić głównie w TK klatki piersiowej.