Czy przerost lewej komory serca jest niebezpiecznym schorzeniem?

Witam serdecznie Czy przerost lewej komory serca jest niebezpiecznym schorzeniem ? Leczę się na nadciśnienie tętnicze od kilku lat...ale ostatnio miałam 240/150 pomimo zażywania leków.Dziekuję za odpowiedz.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Podana wartość ciśnienia stanowi zagrożenie dla Pani zdrowia i życia. Zdecydowanie konieczne jest zatem zmodyfikowanie terapii tak, by nie miała Pani takich skoków. Przerost lewej komory jest konsekwencją nadciśnienia.