Czy przerost małżowin nosa może wywołać niedoczynność przysadki mózgowej?

Czy przerost małżowin dolnych nosa może w 2 lata wywołać niedoczynność przysadki mózgowej?Czy ten gruczoł odpowiada za uczucie szczęścia, adrenaliny np.podczas seksu?2 lata temu przestałem używać Otrivin,który używałem przez 2 miesiące w lato. Czy małżowiny mają szanse zregenerować się i zacząć nawilżać nos, bym mógł swobodnie oddychać i w końcu o tym zapomnieć?Mam 23 lata.Jestem wykończony psychicznie,przez stres i niewysypianie się mam już zakola.2tyg temu miałem konchoplastyke,a w maju septo

Dzień Dobry Panu,

Z mojego punktu widzenia, przerost małżowin nosowych utrudnia oddychanie
natomiast nie wpływa na aktywność przysadki mózgowej.
Hormony wydzielane przez przysadkę mózgową są odpowiedzialne za przebieg procesów wzrostowych, jak i związanych z funkcjami rozrodczymi i wpływają na prawidłowe funkcjonowanie tarczycy i nadnerczy.

Zachęcałabym Pana do zwyczajnej rozmowy z psychologiem, która byłaby dla Pana
wsparciem w obecnym stresowym dla Pana czasie.

Życzę Panu tylko dobrego samopoczucia,
irena.mielnik.madej@gmail.com