Czy przerwie w związku trudno jest wrócić do siebie?

Witam, jestem z dziewczyną od 2 lat, bardo się staralem, zawsze mówiła że i jest szczęśliwa,wszystko się ukladało, do momentu gdy wróciła z imprezy na której ja nie mogłem być. Spotkałem się z nią po imprezie i powiedziała mi że miała miejsce taka sytuacja że spodobał jej się jakiś chlopak, nic z nim nie zaszło, ale mówila że myślała o nim a czegoś takiego nie może być w związku i zaproponowała krótka przerwę ktorej ja nie chciałem, czy po takich przerwach się wraca? Co dalej ?

Witam,
Pyta Pan "czy po takich przerwach od związku się wraca?" niestety nie ma na to prostej reguły czy jednoznacznej odpowiedzi. Tak naprawdę wszystko zależy od partnerów, chociaż mogę powiedzieć, że generalnie separacja w związkach (z różnych przyczyn) nie wpływa dobrze na relację i więź między partnerami. Ta więź z naturalnych przyczyn po prostu się rozluźnia. Może tak się zdarzyć, że Pana dziewczyna będzie chciała wrócić, ale proszę też pomyśleć o sobie w tej sytuacji. Oczywiście nie mam zbyt wielu danych na temat Pana partnerki i związku, ale może warto zadać sobie pytanie i samemu ocenić czy partnerka, która "zawiesza" dłuższy związek po tym jak spodobał jej się chłopak na imprezie jest gotowa na poważną relację opartą na miłości i zaufaniu.

Dzień Dobry Panu,

Proszę Pana, skoro Pana Dziewczyna była szczęśliwa w związku z Panem, gdy pobędzie
bez Pana, to zatęskni za Panem.
Sugerowałabym, żeby uszanował Pan decyzję Pana Dziewczyny i w tym czasie zajął się swoimi sprawami, spotkał się ze Znajomymi, zrobił coś dla siebie, może nauczył się czegoś nowego, by samemu poczuć się lepiej?

Życzę Panu, żeby się udało,
Irena Mielnik-Madej