Czy przestanę w końcu tyć po odstawieniu antydepresantu?

Witam! Szukam odpowiedzi na pytanie: jaką dietę powinnam zastosować po odstawieniu leku przeciwdepresyjnego? Odkąd zaczęłam ograniczać lek tyję, to trwa już trzeci miesiąc, przytyłam ok. 5-7 kg i cięgle mi przybywa. Ograniczam węglowodany, jem w zasadzie tylko chleb razowy, lekkie kolacje, 1-2 razy w tygodniu jestem na siłowni. Nie wiem co robić, bo ciągle jestem głodna. Jaką dietę zastosować? Czy przestanę w końcu tyć?

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie.

Leki z grupy SSRI zazwyczaj zwiększają apetyt jako objaw uboczny. Jeśli chce Pani pozbyć się nadmiaru kilogramów, powinna Pani zastosować typowe zalecania dotyczące zdrowego odchudzania, proszę jednak zaplanować na to klika miesięcy: http://portal.abczdrowie.pl/informacje

Nie wiem, czy jednak faktycznie ma Pani nadwagę. Decyzję o odstawieniu leku lub zmniejszeniu jego dawki powinna Pani podjąć we współpracy z lekarzem prowadzącym. Zwiększony apetyt może byc jednym z objawów depresji, wówczas należałoby wziąć pod uwagę mozliwość jej nawrotu.

Z pozdrowieniami.