Czy przetoczenie krwi w ciąży jest niebezpieczne?

Witam.

Jestem w 37 tygodniu ciąży wszystko było ok, aż do czasu kiedy odebrałam wynik OB, który jest poniżej normy do tego moja krew jest rzadka i muszę mieć przetoczoną krew. Czym muszę się czegoś obawiać czy mojemu maluszkowi coś grozi? Pozdrawiam kamila606

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!

Niskim OB nie musi się Pani raczej niepokoić, gorszy byłby wynik powyżej normy, choć to akurat jest w ciąży fizjologiczne. Jeśli chodzi o stany zapalne, to diagnozujemy go w stanie błogosławionym przy pomocy badania stężenia CRP, nie OB. Jak rozumiem, zdiagnozowano u Pani niedokrwistość. Myślę, że Pani stan i wyniki (zwolnienie OB oraz niedokrwistość) wymagają konsultacji z hematologiem. Nie wydaje mi się natomiast, by istniało jakiekolwiek zagrożenie dla dziecka, skoro niedokrwistość jest leczona.

Pozdrawiam!