Czy przewaga limfocytów nad granulocytami w badaniach krwi oznacza białaczkę?

Witam. Mam 33 lata, jestem w tej chwili 3 miesiące po porodzie, karmię piersią. Ponieważ synek słabiej przybiera na wadze zrobiłam sobie morfologię.Wszystko w zasadzie jest w normie oprócz: LYMPH % - 53.60 % (podyższone); NEUT % - 38,90 % (niskie) RDW-SD - 34.00 fL (niskie) NEUT # - 1.80 (niskie). Przeczytałam w internecie, że zaniżone NEUT i wyższe LYMPH mogą oznaczać bialaczkę. Czy faktycznie jest się czym niepokoić? Z góry dziekuję za odpowiedź.

Witam serdecznie,

Wyniki badań zawsze trzeba interpretować w stosunku do pacjenta - tzn. jego stanu ogólnego oraz ewentualnych odchyleń w badaniu fizykalnym oraz pozostałych badaniach laboratoryjnych. Fizjologicznie faktycznie u osób dorosłych powinna być przewaga granulocytów, niemniej proporcja ta ulega czasami odwróceniu przy np. infekcjach wirusowych.

Powinna Pani zgłosić się do lekarza rodzinnego, który Panią zbada. Można także powtórzyć badanie krwi za 2 tygodnie oraz pokusić się o rozmaz ręczny (nie z automatu).

Pozdrawiam serdecznie