Czy przewlekły katar jest objawem alergii?

Wszystko się zaczęło pod koniec października. Do tej pory nie możemy doleczyć się z katarku. To jest katar, który nie spływa. Jest gęsty i siedzi w środku. Ciężko w ogóle cokolwiek odciągnąć zarówno po inhalacji jak i po soli fizjologicznej w sprayu. Raczej jest biały gęsty. Lekarz synka traktuje to coś jako normę u małych dzieci. Dostawał leki rozrzedzające wydzielinę.Troszkę rozrzedzał, ale tego nie można brać non stop. Nie ma gorączki ani żadnych innych objawów. Czasem tylko rano ma mały kaszel. To wtedy daje mu lek wykrztuśny. Myślałam, że mamy za suche powietrza. Kupiliśmy tydzień temu nawilżacz, lecz to nie to, bo brak poprawy. Dostawał też jakiś czas leki histaminowe na alergię, ale przestałam podawać, bo brak jakiejkolwiek poprawy. Zresztą zgodnie z zaleceniem lekarza podawałam go tylko wieczorem. Mamy w domu psa i kota. Ale my z mężem nie jesteśmy alergikami. Znaczy się ja mam niewielką alergię na wełnę i jakąś pleśń. W sumie to bym się tak nie martwiła, gdyby nie to, że co jakiś czas jest po prostu gorzej. Dziś znowu ma zawaloną krtań, aż w nocy ciężko mu się oddychało. W dodatku dzisiaj w nocy zwymiotował (to się zdarzyło pierwszy raz). Szczęście, że akurat był z nami i nie spaliśmy. Ciężko nawet stwierdzić czy zwiększony katar to ciągle to samo, czy to coś nowego. Ostatnio też miał zawaloną krtań, po czym po podaniu leków przeszło, ale grający nosek pozostał. Byliśmy na badaniach i podstawowe badania krwi i moczu są w normie.

KOBIETA ponad rok temu

Witam serdecznie!

Przyczyną przewlekłych infekcji dróg oddechowych u syneczka może być alergia, jednak objawy mogą być również spowodowane niedoleczoną infekcją. Proszę spróbować zwrócić uwagę w jakich sytuacjach dolegliwości się nasilają.

Proszę jeszcze raz spróbować porozmawiać z prowadzącym pediatrą na temat przewlekających się infekcji. Może jednak warto wybrać się na wizytę do alergologa, być może także laryngologa.

Może warto rozważyć także szczepienie w kierunku pneumokoków jeżeli do tej pory nie było wykonywane.

O prawidłowe nawilżenie powietrza proszę dalej jak najbardziej dbać, podobnie jak o dietę bogatą w witaminy.

Pozdrawiam!