Czy przewracanie oczami może wskazywać na autyzm?

Witam. Synek w styczniu kończy 18 miesięcy. Od jakiegoś czasu zauważyłam że czasami przewraca oczami do góry co wygląda trochę upiornie. Ponadto zdarza mu się kręcić w kółko lub chodzić na palcach . Jest dzieckiem pogodnym dużo się uśmiecha i lubi tulić. Poznaje tatę i babcie. Cieszy się na ich widok o wyciąga rączki. Lubi też oglądać bajeczki na kolanach u kogoś dorosłego . Kojarzy co oznacza mycie ząbków, kąpiel czy pytanie czy chce kanapkę bo odrazu biegnie do łazienki lub kuchnii i pokazuje drzwi paluszkiem. Potrafi zanieść tacie zabawkę jeśli go o to poproszę, robi papa, podaje rączkę na część i przybija piątkę. Ponadto uwielbia zabawę w chowanego. Jednak martwi mnie to przywracanie oczami. Synek mało też mówi : tata,mama,cici(jego koty),warczy kiedy pytam jak robi lew i syczy kiedy pytam o węża. Jednak nie pokazuje zwierzątek w książeczce jedynie na lwa reaguje warczeniem a na kota słowami cici a gdy widzi jeża to tupie (tata nauczył go zabawy jak tupie jeż nocą ). Uwielbia muzykę i tańce ale tylko do wybranych utworów. Jeśli leci piosenka której nie lubi potrafi się rozpłakać.Martwię się że może ro być autyzm.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Dzień Dobry!
Niestety bez obserwacji i wywiadu nie da się wiele stwierdzić dlatego też jeśli ma Pani wątpliwości warto porozmawiać o nich z pediatrą lub poszukać psychologa, który oceni rozwój dziecka. W przypadku mowy warto poradzić się logopedy.
W razie pytań zapraszam do kontaktu.
Pozdrawiam Agata Majda
www.pracowniaterapeutyczna.eu