Czy przez anoreksję mogłam uszkodzić sobie tarczycę?

Witam, mam depresję i anoreksję (ppdobno). Moja waga chyba już wróciła do normy, nie wiem bo bardzo boję się sprawdzić. W każdym razie, ciągle tyję... Miesiąc temu miałam fazę objadania się, ale już tego nie robię, coś słodkiego jem 1-2 w tygodniu. Boję się że jak tak dalej pójdzie to będę mieć nadwagę. Wiem że gdybym się więcej ruszała to może wtedy udałoby mi się ustabilizować wagę. Czy przez anoreksję mogłam uszkodzić sobie tarczycę ? Zamierzam zrobić badania tak szybko jak będzie to możliwe.

To dobrze, że ma Pani w planach zrobienie badań. Proszę tego nie odwlekać, im szybciej je Pani zrobi, tym szybciej będzie można rozpocząć ewentualne leczenie.
Pisze Pani, że tyje i boi się wejść na wagę i że "podobno" cierpi na depresję i anoreksję. Czy to diagnoza specjalisty? Z Pani wypowiedzi faktycznie wynika, że cierpi Pani na zaburzenia odżywiania i powinna się znajdować pod opieką terapeuty. Jeżeli nie chodzi Pani do psychologa, to zalecam taką konsultację.
To bardzo ważne, żeby nie tylko działać na skutki zaburzeń ale przede wszystkim zwalczyć ich podłoże.

Pozdrawiam serdecznie.

Proszę wykonać badania diagnostyczne w kierunku tarczycy (może je zlecić lekarz rodzinny, internista) i jednocześnie podjąć psychoterapię. Z anoreksją i depresją naprawdę można sobie poradzić! Wystarczy tylko znaleźć odpowiednią osobę, z doświadczeniem w leczeniu, tj. psychologa, psychoterapeutę.
Proszę o siebie koniecznie zadbać!

Pozdrawiam serdecznie!
Magdalena Nagrodzka
PSYCHOLOG, PSYCHOTERAPEUTA
www.nagrodzkacoaching.pl