Czy przez kąpiel w morzu bez tampona może mi się spóźniać miesiączka?

Witam. Mam bardzo dziwne pytanie. Mam 13 lat. W wakacje, gdy miałam miesiączkę, kąpałam się w morzu bez tampona, tak normalnie tylko w stroju kąpielowym. Zawsze miałam miesiączkę co 28-35 dni. Już powinnam dostać okres 3 września, ale bardzo mi się spóźnia. Już jest 7 dni opóźnienia. Czy to może być z powodu tej kąpieli? Czy już nigdy mogę nie mieć miesiączki? Czy przez to mogę mieć jakieś zakażenie czy bakterie? Proszę o jak najszybszą odpowiedź. Z góry dziękuję.

Redakcja abcZdrowie

Opóźnienie miesiączki o 4 dni nie jest spowodowane kąpielą w morzu bez zastosowania tamponu. Jest Pani osobą, która rozpoczęła zapewne niedawno miesiączkowanie, a przez pierwsze dwa lata miesiączki zazwyczaj są nieregularne (nawet z przerwami do 6 m-cy).

Objawami zakażenia pochwyupławy, pieczenie, bóle w podbrzuszu, a takowe u Pani nie występują.