Czy przez niepoprawne kucnięcie mogło dojść do uszkodzenia ciała u osoby po operacji na wyrostek?

Witam, na początku stycznia miałem wycinany wyrostek mieczykowaty z powodu jego przeciążenia ze względu na dźwiganie i ciągły ból. Powoli wszystko dochodziło do normy , ból był coraz mniej odczuwalny aż po 4 tyg od zabiegu kucnąłem na jedno kolano z mocno zaciśniętym paskiem od spodni i od tego czasu mija prawie 2 tyg a ból nie ustępuję , raz jest mocniejszy raz lżejszy ale jest , w zależności od danej aktywności. Na wizycie kontrolnej która była kilka dni po kucnięciu lekarz stwierdził że raczej tam się nic nie stało ,przepuklinę wykluczył, ale żadnego usg nie robił, dał miesiąc zwolnienia jeszcze i to wszystko. Czy przez to kucnięcie mogło się coś w środku ponaciągać czy coś takiego? z góry serdecznie dziękuję

Dzień dobry

Należałoby sprawdzić kondycję Pana przepony oraz kręgosłupa odcinka piersiowego. Te dwie struktury potrafią dać uczucie ciągniecia, pieczenia, bólu czy ucisku w okolicach mostka. Warto też zwrócić uwagę czy podczas kaszlnięcia/ kichnięcia/ większego wdechu czy oddawania stolca występuję takie uczucie. To zasugeruje czy ma to związek z ciśnieniem śróbrzusznym lub śródstawowym.

Pozdrawiam
Magda Szelągowska