Czy przez odstawienie tabletek antykoncepcyjnych mogę nie mieć okresu?

Witam, mam pytanko. Zażywałam tabletki antykoncepcyjne przez dwa miesiące. Miesiączkę miałam regularnie. Z trzeciego opakowania zażyłam 9 tabletek, kochaliśmy się z moim chłopakiem, a potem wzięłam jeszcze kilka tabletek i je odstawiłam. Miesiączkę dostałam 3 dni od odstawienia, trwała normalnie 6 dni. Potem nie kochałam się już w ogóle, bo mam 16-miesięczną córeczkę i już nie planuję ciąży. Lecz teraz minęło już 11 dni od terminu miesiączki i jej nie mam. Czasem boli mnie brzuch, jakbym zaraz miała ją dostać. Bolały mnie też jajniki dwa tygodnie temu. Kiedyś miałam często zapalenie jajników, więc to chyba to. Żadnych innych objawów ciąży nie mam, mam tylko takie brązowe plamki na majtkach. Dodam, że miesiączki miałam regularne zawsze. Słyszałam też, że pierwszym objawem ciąży jest podwyższona temperatura, a ja mam tylko ponad 35 stopni. Co może powodować, że nie mam miesiączki?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ od ostatniej miesiączki Pani nie współżyła, ciążę raczej można wykluczyć.
Po dostawieniu antykoncepcji hormonalnej pierwsze misiączki mogą być nieregularne, ponieważ gospodarka hormonalna organizmu musi się unormować.

Stan zapalny również może się przyczynić do opóźnienia miesiączki. Objawy, które Pani opisuje mogą być wynikiem zapalenia przydatków. Dlatego powinna Pani jak najszybciej udać się do lekarza ginekologa, który postawi ostateczne rozpoznanie i wdroży odpowiednie leczenie.