Czy przez stan zapalny pochwy mogę poronić?

Witam, mam 19 lat i jestem w 11 tygodniu ciązy. Od dłuzszego czasu mam zapalenie pochwy, na wymazie wyszło delikatne zapalenie, ginekolog przepisał mi tabletki dopochwowe i krem. Mineło juz prawie dwa tygodnie i dalej nie przeszło. Jednego dnia jest dobrze i nic mnie nie swędzi a drugiego dnia znów swędzenie wraca. Do tego mam dziwny kolor śluzy taki ciemny zółty albo brązowy. Boje się że przez ten stan zapalny mogę poronić.

Lek. Michał Lenard

Jeżeli stan zapalny ogranicza się do pochwy, to nie ma ryzyka dla dziecka. Sugeruję wizytę kontrolną u ginekologa, być może konieczna będzie modyfikacja leczenia. Pozdrawiam!