Czy przez szampon mogą mi wypadać włosy?

Mam 16 lat i wypadają mi włosy co mnie bardzo martwi - nie chcę być łysa, a w domu się nie przelewa dlatego też nie mogę pozwolić sobie na jakieś specjalne specyfiki czy na potrzebne witaminy. Używam szamponu - czy to przez niego mogą mi wypadać włosy? Co mam zrobić? Proszę, piszcie!

16 LAT ponad rok temu

Witam serdecznie,

Przyczyn nadmiernego wypadania włosów jest wiele. Nadmierna stylizacja włosów może doprowadzić do osłabienia struktury włosa i ich wypadania. Natomiast zwykła, prawidłowo prowadzona pielęgnacja nie powinna mieć takich skutków.
W naszym portalu dostępnych jest wiele artykułów odnośnie tego zagadnienia, między innymi:
http://portal.abczdrowie.pl/srodki-stylizujace-ich-wplyw-na-wlosy
http://portal.abczdrowie.pl/wlasciwa-pielegnacja-wlosow-i-skory-glowy
Proszę się zastanowić nad wizytą u lekarza rodzinnego. Lekarz po zbadaniu i dokładnym zebraniu wywiadu określi ewentualny dalszy zakres diagnostyki. Wskazane byłoby wykonanie przynajmniej morfologii krwi obwodowej w celu wykluczenia niedokrwistości. Być może warto wykonać badania w kierunku chorób tarczycy.

Jeżeli problem nadal będzie postępował, wskazana będzie wizyta u dermatologa.

Pozdrawiam