Czy przez takie uzależnienie może dojść do niepłodności?

Od 8 lat jestem uzalezniona od busakidylu zażywam opakowanie dziennie 30 tabletek . Czy przez takie uzaleznienie moze dojść do niepłodności

To rzeczywiście duża dawka. W przypadku zaparć lepiej spróbować diety bogato resztkowej. Pektyny drobnocząsteczkowe - w suszonych owocach. A więc od razu - dużo suszonych owoców (morele, śliwki, jabłka) - ok pół kilo dziennie! Do tego proszę spróbować (wprowadzając stopniowo!) - pektyny wielkocząsteczkowe - jakiekolwiek otręby. 1 łyżkę do pierwszego wypróżnienie. Do kolejnego wypróżnienia 2 łyżki, i tak dalej by w końcu dojść do kubka suchych otrębów na wypróżnienie (jeżeli stolec jest co 2-4 dni to nie codziennie tylko rozłożone na ten czas). Otręby najlepiej w małych dawkach mieszać z napojami np jogurt, kefir. Na pewno też pomoże kiszona kapusta, kefir. Regularny wysiłek fizyczny może okazać się też skutecznym elementem strategii "wychodzenia z nałogu".

ODPOWIADAJĄC NA PYTANIE - NIE MA TO BEZPOŚREDNIEGO ZWIĄZKU MIĘDZY CIĘŻKIMI ZAPARCIAMI A NIEPŁODNOŚCIĄ A BISAKODYL (PRZYNAJMNIEJ TEORETYCZNIE) SIĘ NIE WCHŁANIA.

Zaparcia mogą jednak być wynikiem dużych stresów a SILNE stresy Z PEWNOŚCIĄ blokują owulacje, co z kolei może objawiać się zaparciami. Jeżeli tak by było, to proszę zacząć od testów owulacyjnych. Wykonywać warto 2 razy dziennie (rano i wieczorem) od 7 dnia cyklu (liczy się od 1. dnia miesiączki) aż do skutku lub pojawienia się kolejnej miesiączki. Brak dodatniego testu mówi jedynie, że ten konkretnie cykl był bezowulacyjny - a nie że wszystkie są takie.

Jeżeli moja odpowiedź choć trochę przybliżyła Panią do zrozumienia tego o co Pani pytała to proszę o link do jednej z poniższych stron lub jakiś wpis na blogu.

Gdy już kiedyś urodzi Pani tyle dzieci ile Pani planuje, to proszę rozważyć wysłanie męża/partnera na wazektomię (jest to męska bezbolesna, odwracalna antykoncepcja) - to lepsze niż prezerwatywa.

Pozdrawiam
Robert Kulik, lekarz ginekolog, androlog
Specjalizuję się od wielu lat w niepłodności a także w antykoncepcji męskiej i żeńskiej.

Więcej informacji na temat wazektomii znajdzie Pani pod adresami:
https://wazektomia.net.pl;
https://wazektomia.warszawa.pl;
http://dr.kulik.pl

Jeszcze raz pozdrawiam.
RK