Czy przez takie wzrosty ciśnienia może powstać w mózgu tętniak?

Witam. Jestem impulsywna. Nie mam nadciśnienia Ale jak się denerwuje to czuje uczucie palenia na twarzy i jakby wzrost ciśnienia w głowie. Miałam tomografie głowy bez kontrastu. Prawidłowa Boję się czy przez takie wzrosty ciśnienia może powstać w mózgu tętniak? Mam zadbane zęby Ale po leczeniu kanalowym około 10. Czy to może powodować tętniaka mózgu? Proszę o pomoc

Witam!
Tętniaki wymagają pewnych osobniczych predyspozycji. Zewnętrzne objawy tzw. wzrostu ciśnienia krwi po zdenerwowaniu typu purpury na twarzy są "mało obiektywne". Natomiast TK głowy bez kontrastu niewiele wnosi. Należy panować nad swoimi emocjami, gdyż dochodzi do mocniejszej pracy mięśni mimicznych a co za tym idzie "szybszego starzenia się". Proponuję treningi relaksacyjne lub psychoterapię.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.