Kobieta , 26 lat Witam. Jestem impulsywna. Nie mam nadciśnienia Ale jak się denerwuje to czuje uczucie palenia na twarzy i jakby wzrost ciśnienia w głowie. Miałam tomografie głowy bez kontrastu. Prawidłowa Boję się czy przez takie wzrosty ciśnienia może powstać w mózgu tętniak? Mam zadbane zęby Ale po leczeniu kanalowym około 10. Czy to może powodować tętniaka mózgu? Proszę o pomoc
Odpowiedź na pytanie znajduje się poniżej.
Zaufany specjalista Umów wizytę
Edytuj odpowiedź

Witam!
Tętniaki wymagają pewnych osobniczych predyspozycji. Zewnętrzne objawy tzw. wzrostu ciśnienia krwi po zdenerwowaniu typu purpury na twarzy są "mało obiektywne". Natomiast TK głowy bez kontrastu niewiele wnosi. Należy panować nad swoimi emocjami, gdyż dochodzi do mocniejszej pracy mięśni mimicznych a co za tym idzie "szybszego starzenia się". Proponuję treningi relaksacyjne lub psychoterapię.
Życzę powodzenia
W. Łuczkowski.

 Redakcja abcZdrowie
Redakcja abcZdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Witamy serdecznie!

Zebraliśmy dla ciebie dodatkowe informacje dotyczące tematów poruszanych w pytaniu. Skorzystaj z linków poniżej, aby dowiedzieć się więcej:

  • Pomiar ciśnienia tętniczego krwi – Ciśnieniem tętniczym nazywamy nacisk, jaki wywiera krew na ścianki tętnic. Mówimy o ciśnieniu skurczowym i rozkurczowym. Podział ten związany jest z pracą serca, z jego kurczeniem się i rozkurczaniem. W momencie gdy serce kurczy się, napełniając krwią tętnice, ciśnienie jest wyższe.
  • NeurologiaNeurologia to dziedzina medycyny zajmująca się schorzeniami obwodowego i ośrodkowego układu nerwowego. Jest silnie spokrewniona z psychiatrią i polega na odkrywaniu przyczyn uszkodzenia systemu neuronalnego.

Nasi lekarze odpowiedzieli też na kilka podobnych pytań innych użytkowników:

Artykuły na ten temat
Nadciśnienie

Objawy nadciśnienia - symptomy, przyczyny, leczenie

Objawy nadciśnienia tętniczego to nie tylko wzrost ciśnienia. Nadciśnienie może objawiać się zaburzeniami snu lub szumami. Jakie inne objawy nadciśnienia możemy zaobserwować? Jakie są najczęstsze przyczyny nadciśnienia? Jak leczy się nadciśnienie tętnicze? Objawy...