Czy przez wrośnięty paznokieć u stopy może dojść do zatoru?

Witam, czy przez wrośnięty paznokieć u stopy, z którego leci ropa i palec jest cały czerwony, może dojść przez to do zakrzepu i zatoru ? Internet tak straszy. Biorę antybiotyk od 2 dni. Cała noga od stopy do uda mnie kłuje, są to bóle napadowe, nie cały czas. Wydaje mi sie ze ta właśnie prawa noga jest chłodniejsza od zdrowej lewej nogi. Proszę o odpowiedz i pozdrawiam.

Lek. Tomasz Budlewski

Wskazana wizyta u lekarza rodzinnego i ocena zmian. Sadze ze paznokieć może być do usunięcia . Wskazana wizyta u chirurga