Czy przeziębienie mogło mieć wpływ na okres?

Kobieta lat 20, miesiączki mam zazwyczaj regularne chociaż czasami różnią się jednym dniem. Teraz spóźnia mi się okres 6 dni dwa tygodnie wcześniej wspołżyłam z chłopakiem, używaliśmy zabezpieczenia. Przed terminem miesiączki która powinnam teraz dostać byłam przeziębiona nie wiem czy ma to na to wpływ. Proszę o odpowiedź

Witam jest to prawdopodobne aczkolwiek sądzę że również warto wykonać test ciążowy