Czy przeziębienie moje i męża mogło utrudnić zajście w ciążę?

Mam 31 lat, staramy się z mężem o drugie dziecko. W grudniu cały czas się staraliśmy ale się nie udało. Nie dość, że nie zaszłam w ciążę to miesiączka spóźniła się 10 dni. Zastanawiam się czy mam jakieś problemy z zajściem w ciążę czy przeziębienie moje i męża mogło utrudnić zajście w ciążę? Dodam tylko, że w pierwszą ciążę zaszłam przy pierwszej próbie.

Lek. Katarzyna Szymczak

Miesiąc starań to bardzo krótki okres czasu, sądzę że na razie nie ma powodu do niepokoju. Infekcja także mogla mieć wpływ na Pani cykl i opóźnienie miesiączki. Sugeruję dalsze proby, w razie niepokoju kontakt z ginekologiem.
Pozdrawiam