Czy przeziębienie może zaszkodzić ciąży?

Witam od jakiegoś czasu staramy się z mężem o dziecko. Niestety zachorowałam czy moja choroba może zaszkodzić dzieciątku o ile jestem w ciąży??

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Domniemuję, że cierpi Pani na infekcję górnych dróg oddechowych (przeziębienie). Przyczyną choroby jest zazwyczaj wirus, który, jeśli jest Pani w ciąży, teoretycznie może przedostać się do krwi i dalej przez łożysko do dziecka, któremu może przeszkodzić w prawidłowym rozwoju. Ryzyko takiego rozwoju sytuacji jest jednak bardzo niskie. Proszę jedynie unikać wysokiej temperatury (powyżej 38 stopni). w razie pojawienia się gorączki należy ją zwalczyć farmakologicznie (proszę skonsultować tę kwestię z lekarzem "na żywo". gdyż nie mogę tu podać nazwy leku).
Pozdrawiam serdecznie!