Czy przeziębienie wpływa na wynik testu?

Witam!
Czy przeziębienie i leki na objawy przeziębienia mogą wpłynąć na wynik testu? Dziś jest 37 dzień cyklu, dziś powinna pojawić się miesiączka, ale na razie żadnych oznak. Wczoraj przeprowadziłam próbę ciążową ale wynik negatywny.
Jestem bardzo przeziębiona i zażywam proszki na przeziębienie, czy to może mieć wpływ?

Lek. Aneta Zwierzchowska

Witam!
Zarówno samo przeziębienie jak i leki używane do łagodzenia jego objawów nie wpływają na wydzielanie hormonu bHCG we wczesnej ciąży, przez co nie powinny wpływać na wynik testu ciążowego. Większe spożycie płynów w przeziębieniu może spowodować rozrzedzenie moczu i fałszywie negatywny wynik testu, ale nie w 37 dniu cyklu.
Infekcja może natomiast powodować zaburzenia cyklu, w szczególności opóźnienie miesiączki.
Pozdrawiam serdecznie!